Na każdym pracodawcy, podobnie jak i na pracownikach, spoczywają pewne obowiązki. Dotyczą one wzajemnych relacji czy też zachowań w trakcie wykonywania swojej pracy. Według prawa pracodawca jest zobowiązany między innymi do tego, aby zakupić pracownikom odzież roboczą, obuwie oraz wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak rękawiczki, kaski bądź też maski ochronne. Takiego wyposażenia pracownik nie może używać we własnym zakresie, a jedynie podczas wykonywania pracy.

Jednym z obowiązków pracodawcy wobec pracowników jest również to, aby wypłacać im ekwiwalent za pranie odzieży roboczej. Jest to suma, która ma pokryć koszty czyszczenia i prania poszczególnych elementów odzieży. Jego wysokość jest ustalana indywidualnie i nie reguluje jej prawo. Na taką sumę na jaką zgodzą się obie strony, będzie on opiewał każdego miesiąca. Wielu pracowników godzi się prać swoją odzież we własnym zakresie jednak trzeba przyznać, że bywa to na co dzień uciążliwe. Dlatego czasem warto skorzystać z innych, bardziej alternatywnych rozwiązań.

Serwis odzieży roboczej – co to takiego?

Jakie są alternatywne rozwiązania dostępne na rynku? Można zlecić między innymi firmie zewnętrznej zajmowanie się kwestiami odzieży oraz dbaniem o jej czystość. Czasem bowiem dość ciężko jest dojść do jakiegoś porozumienia względem ekwiwalentu. Pracownik może nie być do końca zadowolony z tego, że ma kolejny obowiązek na swoich barkach. Tymczasem firmy zewnętrznej służą z pożytkiem obu stronom – pracodawcy oraz pracownikom.

Przykładem firmy, która zajmuje się działaniem w tym zakresie, jest STAPOL. Od lat to przedsiębiorstwo działa na rynku i pod swoją opieką ma wiele zakładów. Współpracuje zarówno z naprawdę dużymi fabrykami, jak i mniejszymi firmami. Nie ma zatem znaczenia na jaką skalę potrzebujemy tego typu usługi, zawsze jest ona realizowana. Szczegółową ofertę można znaleźć pod linkiem: https://stapol.pl/uslugi/serwis-odziezy-roboczej.

Firma swoją usługę nazywa serwisem odzieży roboczej. Na czym on dokładnie polega? Każdego tygodnia z różnych firm odbierana jest odzież robocza i na jej miejsce przywożona świeża, wyprana. Brudna natomiast trafia do serwisu, gdzie jest poddawana solidnemu czyszczeniu, przy użyciu bezpiecznych i rekomendowanych środków. Jeśli wymaga ona jakichś napraw, również są one realizowane. Niekiedy odzież może wymagać całkowitej wymiany, STAPOL również oferuje taki komfort. Jak widać usługa jest kompleksowa, świeża odzież zawsze jest na czas u pracowników i nikt nie musi się martwić o jej nienaganną czystość.

Ile kosztuje serwis odzieży roboczej?

Na stronie firmy STAPOL nie znajdzie się szczegółowych informacji na ten temat, ponieważ jest to każdorazowo wyliczane indywidualnie. Oferują oni również wiele innych usług, dzięki którym czasem można liczyć na korzystniejszą umowę. Firma między innymi wynajmuje odzież roboczą, podobnie jak i maty wejściowe (ich serwisowaniem również się zajmuje). Oferta jest zatem bogata, a kwestie finansowe pozostają do indywidualnego uzgodnienia.