Młodzi ludzie czytują niewiele, ponieważ żyją w ciągłym pędzie i bardziej skupiają się na świecie cyfrowym, wirtualnym. Młodzież szkolna czytuje streszczenia książek, zamiast spędzać długie godziny na lekturze nudnych opisów przyrody zawartych w lekturach szkolnych. Istnieją jednak formy przyswojenia wiedzy, które są znacznie mniej męczące, a odkrywają przed młodym człowiekiem dotąd nieodkryty ląd literatury młodzieżowej. Warto sprezentować nastolatkowi audiobooki, a dlaczego tak jest, odpowiemy sobie poniżej.

Podłączenie do systemu

Młodzież sporo czasu spędza przed matrycą laptopa i wyświetlaczem smarfona. Czytanie książek budzi nieprzyjemne skojarzenia ze szkoły, co ma bezpośredni wpływ na chęć sięgnięcia po jakąkolwiek książkę. Czytanie streszczeń lektur szkolnych wiąże się z pewnego rodzaju wysiłkiem i czasem, którego trzeba poświęcić. Dużo prościej jest założyć słuchawki na uszy i w drodze z domu do szkoły włączyć odpowiedni audiobook. Słuchowisko dalece bardziej zapada w pamięć niż wzrokowe przeglądanie treści lektury. Dzieci, a w szczególności młodzież lubi spędzać czas przed popularnymi platformami streamingowymi, takimi jak Netflix czy HBO. Wyświetlane są tam różne seriale, takie jak „Wiedźmin”. Postać ta również pojawia się w popularnych grach wideo, przez co interesuje nastolatków. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i zamówić nastolatkowi audiobook z opowiadaniami Sapkowskiego. Odsłuch książek z ulubionych uniwersów może zaszczepić w młodzieży chęć sięgania po książki, także w tradycyjnej, papierowej formie. Wygoda, profesjonalny głos lektora i ciekawa pozycja są tym, co może zainteresować młodego człowieka.

Ogromny wybór popularnych pozycji

Młodzież często styka się z obrazami, które bazują na swych pierwowzorach w literaturze. Wspomniany tu został świat odmalowany przez słynnego Andrzeja Sapkowskiego. Oczywiście istnieje ogromny wybór książek dla młodzieży, także w formie audiobooków. Prócz standardowych lektur szkolnych w wersji audio, znajdą również topowe pozycje, które czytane są przez młodzież z wypiekami na twarzy na całym świecie. Świat odmalowany przez J.K Rowling czytało w swoim czasie wielu nastolatków, nie wspominając o sadze „Zmierzch”. Audiobooki dla młodzieży to szeroki wybór pozycji i każdy nastolatek znajdzie coś dla siebie. Audiobooki są powszechnie spotykanym formatem książek i znaleźć je można w wielu księgarniach internetowych. Wystarczy kliknąć link przekierowujący do wybranej księgarni i zapoznać się z ofertą. Wybór prezentu dla nastolatka będzie zależał od jego preferencji.  

Ciekawostki na temat audiobooków

Audiobooki otworzyć można zarówno na komputerze i laptopie, jak i na smartfonie po zainstalowaniu określonej aplikacji. Przeważnie odtwarzane są w formacie mp3. Jako że obok ebooków jest to popularna forma, w przeróżnych sklepach internetowych znajdziemy mnóstwo pozycji, włączając w to nowości wydawnicze. Na witrynach księgarń znajdą się również zapowiedzi i warto być na bieżąco, bo niekiedy trafić można na prawdziwe perełki.