Ray-Ban nieustannie eksperymentuje z materiałami w poszukiwaniu lżejszych oprawek i mocniejszych soczewek. W ofercie marki znajdują się okulary przeciwsłoneczne (w tym kultowe aviatory) oraz oprawki do okularów medycznych. Wayfarer to jedna z głównych kolekcji marki Ray-Ban, która po raz pierwszy została wprowadzona na rynek w 1952 roku i od razu stała się popularna. Projektanci dokonali prawdziwego przełomu stworzyli pierwsze okulary z plastikowymi oprawkami i okularami trapezowymi, odsuwając na bok klasyczne lotniki w metalowej konstrukcji. Soczewki dla wszystkich okularów Ray Ban Wayfarer są wykonane wyłącznie ze szkła mineralnego (gradientowego, z polaryzacją i bez, a także z powłoką lustrzaną). Ich cechą jest zwiększona odporność na zarysowania, brak zniekształceń obrazu.

Specjalne technologie w Ray Ban Wayfarer

Firma zwraca uwagę nie tylko na formę, ale także na nowatorskie rozwiązania. Na przykład oprawki do okularów medycznych wykonane są ze stopu metali, który może się zginać i zmieniać kształt, a dzięki zastosowaniu tytanu w swoim składzie oprawka staje się mocniejsza i lżejsza. Aby zmniejszyć wagę zauszników i uczynić je jak najcieńszymi, zastosowano technologię łączenia siedmiu warstw tworzywa sztucznego. Firma opracowała również unikalny mechanizm zawiasowy, który jest produkowany bez śrub i lutów.
Do obróbki soczewek używa się narzędzia diamentowego, aby wykluczyć pojawienie się defektów. Soczewki okularów przeciwsłonecznych blokują 100% promieniowania UV i są dwukrotnie bardziej odporne na uderzenia i zarysowania niż szkła powszechnie stosowane w okularach przeciwsłonecznych. Marka wykorzystuje również trzy rodzaje soczewek przeciwodblaskowych z polaryzacją.

Ban Wayfarer to symbol epoki

Okulary Ray-Ban Wayfarer zostały uwiecznione w hollywoodzkich filmach i programach telewizyjnych, stając się ważną częścią popkultury. Rozpoznawalny model z trapezowymi soczewkami nosiły niegdyś takie gwiazdy jak James Dean, Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Andy Warhol. Pomimo istnienia wielu innych wzorów, okulary od ponad 60 lat pozostają jednym z najbardziej stylowych i wszechstronnych akcesoriów.
Okulary miały pierwotnie kształt przypominający kocie oko. Stopniowo jednak sylwetka Ray Ban Wayfarer nabierała bardziej szorstkiego kształtu, aż w końcu stała się podobna do kultowego trapezoidalnego projektu. Okulary stworzone z myślą o mężczyznach szybko stały się też wyborem kobiet poszukujących odważnego i tajemniczego stylu.
Ray-Ban Wayfarer cechuje między innymi odchylenie ramy, co zwiększa pole widzenia i podnosi komfort użytkowania. Po bokach znajdują się metalowe detale, a na zausznikach stylowy znacznik marki. Niestety szybko zmieniająca się moda wysunęła na pierwszy plan sportowy, opływowy design. Następnie Ray-Ban, przy wsparciu nowych klientów, zmienił oprawę. Nowa sylwetka Wayfarer na nowo zdefiniowała materiały, ale zachowuje estetykę retro.
Okulary Ray-Ban można kupić w dobrych salonach optycznych i np. na stronie https://aurum-optics.pl/p/4451/1669/okulary-ray-ban-original-wayfarer-rb-2140-901-50-ray-ban-damskie-okulary-przeciwsloneczne.html.