Początek historii damskich toreb i torebek, datuje się mniej więcej na przełom dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Zatem nie jest to najdłuższa ze znanych nam historii. Torby i torebki damskie, jakie widzimy dziś w sklepach, zaczęły powstawać jakieś sto lat temu. Zanim rozpoczęła się historia toreb damskich produkowanych masowo, panie używały maleńkich torebek, które wykonywały krawcowe, szyjące ich suknie.

Koronkowe torebki wykonane były z tego samego materiału co wykończenia sukien, parasole używane na słońce i rękawiczki chroniące dłonie przed opaleniem. Torebki damskie tamtych czasów to maleńkie, ściągane sznureczkami woreczki, w których nobliwe damy nosiły chusteczki, sole trzeźwiące i pachnidła.

Współczesną kobietę trudno wyobrazić sobie bez torebki

Historia toreb damskich jako odrębnych części produkowanych niezależnie od strojów rozwinęła się na dobre w momencie gdy kobiety zaczęły ich potrzebować. W odróżnieniu od swoich poprzedniczek, współczesne kobiety, same dobierają, wybierają i kupują torebki. Zawartość torebek też uległa zmianie. Oprócz osobistych kosmetyków, nosi się w nich klucze, pieniądze, karty i telefony. Historia toreb damskich to niewyczerpana kopalnia pomysłów i inspiracji. Pamiętać trzeba o tym, że projektowane od lat torebki dla kobiet, nie są tylko podręcznymi workami na różne przedmioty.

Torebki damskie to coś znacznie więcej

Wszystkie one muszą być osobiste i zmysłowe, muszą posiadać w sobie coś, co sprawia, że panie chcą kupować je i nosić. Historia toreb damskich to cenne źródło wiedzy o najważniejszym dodatku do odzieży. Przeglądając stare fotografie, można zobaczyć jakie torebki nosiło się kiedyś na różne okazje. Można przekonać się jakim modyfikacjom i zmianom uległy torebki codzienne, torebki wizytowe i torby sportowe.