Jeśli chcielibyśmy przyjrzeć się temu, gdzie i jak Polacy robią zakupy, najlepiej będzie, jeśli przeanalizujemy rynek odzieżowy. Odzież jest bowiem takim produktem, który musi mieć absolutnie każdy. Jednocześnie ubrania nie są jak żywność, którą kupuje się każdego dnia, a nawet dwa trzy dziennie. Większość naszych rodaków wybiera się na zakupy ubrań raz na miesiąc, chociaż istnieje całkiem spora grupa, która robi to kilka razy w miesiącu. Zawsze jednak zakupy czy to czapek, czy może płaszczy na zimę, a przede wszystkim butów, to polowania na okazję. Nasi rodacy bardzo lubią wszelkiego rodzaju promocje, a osoby, które w gospodarstwie domowym zajmują się zakupami dla wszystkich, dobrze wiedzą, gdzie można coś kupić za grosze i kiedy są aktualne przeceny.

Kupowanie z drogiej ręki

Ponieważ wciąż jesteśmy narodem na dorobku, bardzo popularne stało się kupowanie w sklepach oferujących odzież z drugiej ręki. W tanich sklepach dostępne jest praktycznie wszystko: zarówno czapki z daszkiem na lato, jak też ciepłe wełniane czapki na zimę. Można kupić tego samego dnia ubiór wierzchni zimowy, jak też zwiewną lekką koszulę gdy za oknami panuje upał. Takie sklepy bowiem nie przejmują się takimi pojęciami, jak sezony, czy aktualne kolekcje. Nigdy nie jest tak, że w grudniu można w nich kupić tylko i wyłącznie odzież zimową. Do tego również dochodzi fakt, że sklepy takie są bardzo tanie. Czasem odzież w nich sprzedawana jest na wagę, a jeśli są to stawki za sztukę, rzadko kiedy zdarza się, aby pojedyncze ubranie kosztowało więcej, niż kilkanaście złotych. Nie trzeba dodawać, że podobna rzecz w nowym sklepie markowym to wydatek nawet ponad stu czy dwustu złotych.

Wygoda zakupów

Do tego dochodzi również wygoda zakupów, która tutaj jest absolutnie nie do przecenienia. Przede wszystkim nikt nie przeszkadza w robieniu zakupów. Sprzedawca nie pyta się co chwila, w czym może pomóc, ponieważ nie na tym polega robienie zakupów w sklepach z odzieżą z drugiej ręki. Bardzo atrakcyjne są też cotygodniowe dostawy towarów, kiedy można przebierać w asortymencie do woli.