Początki bielizny damskiej były bardzo prymitywne. Na samym początku kobiety wokoło bioder wiązały skórzany kawałek materiału, to samo czyniono na piersiach. Z czasem jednak skórę zmieniono na płótno. W starożytnym Egipcie, zaczęto nosić tuniki z materiału, które świetnie sprawowały się pod odzieżą wierzchnią. W Rzymie jednak odsunięto taki ubiór i już tam kobiety zaczęły wkładać na siebie coś na kształt gorsetu, jednak jego celem było całkowite przysłonięcie piersi. Gorset znalazł swoje największe uznanie w czasach średniowiecza i od tego czasu była to jedyna bielizna damska. Mężczyźni w tym czasie zaczęli nosić pantalony, był to rodzaj kalesonów do kolan. Niestety, nie mogły one zasłynąć jako bielizna damska, ponieważ były niezbyt dobrze widziane.

Dlatego też kobiety przez długi czas nie nosiły pantalonów, aż do siedemnastego wieku, gdzie przy jeździe konnej i przy sukienkach z drutu były konieczne. Pantalony wraz ze zmieniającą się modą ulegały znacznemu skróceniu, aż do współczesnych majtek. Gdy pojawiły się pierwsze staniki, odrzucać zaczęto także gorsety. Tak też zaczęła się budować nowa moda, czyli bielizna damska. Jej skutki można oglądać dzisiaj w postaci ogromnych sklepów gdzie półki uginają się od bielizny damskiej. Jest to niezwykle popularny towar nie tylko w śród kobiet, ale i mężczyzn. Bielizna damska stała się także przedmiotem podarunków. Coraz częściej kobiety otrzymują luksusową bieliznę od swoich partnerów. Dziś bielizna damska jest modą samą w sobie. W dziesiątkach wzorów znajdziemy nie tylko wygodną bieliznę, ale także bieliznę wyszczuplającą, korygującą czy też pokazującą walory kobiety.

Bielizna wyszczuplająca to obszerne działy i co jakiś czas pojawiają się zupełnie nowe modele, które mają przekonać do siebie kobiety i mężczyzn. Jak wiemy, wiele kobiet przykłada ogromną wagę do tego jak wygląda. Bielizna korygująca jest dla nich szczególnie ważna. Jak się można spodziewać, mężczyźni przykładają ogromną uwagę do bielizny damskiej.