Urządzić pokój dziecięcy wcale nie jest tak łatwo. Ogromna ilość akcesoriów dziecięcych znajdujących się na rynku sprawia ze biorąc się za projekt takiego pokoju ma się niesamowity chaos w głowie. Poza tym świadomość tego jak wiele rzeczy tak naprawdę jest potrzebnych dla malucha nie ułatwia podjęcia decyzji.

Torebki skórzane jako schowki w pokoju

Przede wszystkim łóżeczko, najlepiej wielofunkcyjne, na rynku są dostępne łóżeczka od niemowlaka do dorosłego dziecka 6-7 letniego,szafa -taka która pomieści garderobę zarówno paro miesięcznego dziecka jak i paroletniego, komody i przewijaki najlepiej takie ruchome żeby w chwili, gdy staną się niepotrzebne, łatwo można było się ich pozbyć, do tego przydadzą się torebki lub pojemniki, a to na pieluszki, a to na zabawki czy inne kosmetyki dziecięce. Gdy pokój zaopatrzony jest w najpotrzebniejsze meble , wypadałoby dodać temu odrobiny koloru i fantazji. Kolorowe ściany, nalepki, pluszaki, wesołe lampki, nawilżacze powietrza w kształcie zwierzątek, zabawne zasłonki – wszystko składa się na klimat w, którym dziecko będzie się chowało przez długi okres swojego życia. Poza tym taki pokój rozwija bardzo wyobraźnie dziecięcą, a o to właśnie chodzi, żeby dziecko czuło się bezpiecznie i mogło czerpać wiedzę z miejsca z jakiego się wywodzi. Pozostają nam torebki skórzane – w które bezpiecznie można schować kosmetyki dziecięce.
Często zdarza się że rodzice obawiają się o koszt takiego projektu jednak, pomysłowość ludzka nie zna granic i tak można stworzyć rzeczy i wnętrza, które w dużej mierze wykonane są w tzw. technice decoupage i są to odnowione ,pomalowane ,przerobione starocie po rodzicach, dziadkach i innych znajomych tak więc najwyższy czas zaprojektować piękny pokój dziecięcy.